Status Update - 12 styczeń 2011

1
Witamy w cotygodniowym Status Update!

W tym tygodniu chciałbym porozmawiać na temat poroża i punktacji. Cała sprawa zaczęła się podczas dyskusji na temat występowania dużych byków Elka na Settler Creeks. Więc zaczęliśmy to sprawdzać naszymi wewnętrznymi narzędziami(gdzie można zobaczyć statystyki dotyczące wypraw, zabijania oraz punktacji w danym okresie w danym obszarze), po krótkich wnioskach doszliśmy do tego ,że naprawdę jest spora różnica pomiędzy Settler Creeks a Whitehart Island jeżeli chodzi o Wapiti.

Przekopaliśmy cały kod który nie był dotykany od lat , zaczęliśmy go badać , znaleźliśmy wiele dziwnych rzeczy , rzeczy które wyjaśniały nasze problemy które chcieliśmy zmienić. W tym momencie nie należy ich lekceważyć ,więc zaczęliśmy dyskutować na temat dostępnych opcji i ich konsekwencji.(….)

Teraz chciałbym przedstawić to co planujemy zrobić, jestem pewien że macie pewne przemyślenia i opinie na ten temat.

Podsumowując to co mamy ... widzimy zróżnicowaną punktacje w zależności od obszaru. Mamy nowy system generowania poroża i punktacji który ujrzy światło dzienne w okresie wiosennym - to jest to co musimy rozważyć i jakie mamy możliwości dla obecnego systemu punktacji. Ale jeżeli będziemy potrafili zrobić coś ,wolimy zrobić to teraz niż czekać.

Oto zmiany chcemy wprowadzić w przyszłym tygodniu na oparciu o opinie społeczności.

Losowy System Poroża. Powodem są dzisiejsze stada (grupy) w których zazwyczaj występują byki z tym samym porożem jak również powodem są statystyki które w miedzy czasie wykazały zróżnicowanie punktacji względem obszaru.
Poroża będą w pełni losowe . Będzie to oznaczało wprowadzenie zmian dzięki którym zwierzęta nie będą posiadały takiego samego poroża.
Jest to również sposób w który chcemy wprowadzić system losowego generowania poroża (w porównaniu do dzisiejszego systemu tamten posiada zestawy modeli poroża).

Nowe modele poroża. Efektem uboczonym wprowadzenia poprzednich zmian i sposobu w jaki działają były nowe poroża jakich nigdy wcześniej nie widzieliśmy.
Punktacja będzie działa z obecnym systemem poroża. Prawdziwy wygląd punktacji jest ważnym aspektem w nadchodzącym systemie losowego generowania poroża (trzeba wymyślić dobrą nazwę dla systemu!)

Punktacja Blacktaili będzie bardziej realistyczna. Poroża blacktaila są naprawdę bardzo podobne do poroża mule deer. To się zmieni wraz z wprowadzeniem losowego systemu poroża, jednak to co chcemy zrobić teraz to usunąć nie realistyczną wysoką punktację aby uczynić punktację bardziej zbliżona do prawdziwego życia co zobaczymy później.

Nowy sezon w tablicy liderów. Wraz z wydaniem tej aktualizacji rozpocznie się nowy sezon na tablicy liderów który będzie uwzględniał nowe warunki.
Kiedy system losowego poroża zostanie wprowadzony dla wszystkich zwierząt , sezon się rozpoczyna od nowa z naprawionym harmonogramem.

Personal Best w każdym sezonie. Ponadto w celu uwzględnienia zmian
w między czasie zrobimy Personal Bests (Nasze Rekordy) wybierane po przez sezon w którym upolowaliśmy daną zwierzynę aby uczynić wyniki bardziej porównywalnymi. Przykładem jest tutaj punktacja blacktaila która będzie bardziej realistyczna w porównaniu do obecnej nie realistycznej punktacji .Podobną sytuację mamy z wynikami indyków.

I na osłodę , nadchodząca aktualizacja będzie zawierała Tree Stand!
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron